پینت جاب چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

پینت جاب (Paintjob) چیست؟ ممکن است بارها با این نام برخورد کرده باشید. و یا ممکن است که بدانید چیست. اما من در این پست می خواهم ابتدا پینت جاب را برای کسانی که نمی دانند چیست توضیح بدم و بعد نحوه استفاده رو بیان کنم. همانطور که در تصاویر بالا می بینید نقاشی و طرح هایی روی بدنه خودروها کشیده شده که به آن ها زیبایی خاصی بخشیده. این خودروها از اول این طرح ها را نداشتند و بعدا به آن ها اضافه شده! به این طرحها پینت جاب می گویند که حاوی یک عکس با پسوند PNG هست که باید بر روی خودروی مربوطه نصب کنید. خوب دیگه فکر کنم فهمیدین پینت جاب چیه! برای نحوه استفاده به ادامه مطلب مراجعه کنید…

اول از همه باید بگم که فقط بعضی از خودروها قابلیت اضافه کردن پینت جاب را دارند. برای اینکه بفهمید خودروی مورد نظر شما این قابلیت رو دارد یا خیر مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا برنامه SparkIV را اجرا کنید. سپس Browse رو بزنید و در منوی درختی مسیر زیر را دنبال کنید:

pc بعد models بعد cdimages

حال در اینجا فایل vehicles.img را باز کنید. بعد روی فایل wtd خودروی مورد نظر خود دابل کلیک کنید تا محتویاتش ظاهر شود. اگر در بین تکسچرها فایلی با نام “NAME_sign_NUMBER” دیدید، خودروی شما این قابلیت را دارد. در غیر این صورت امکان اضافه کردن پینت جاب به خودروی مورد نظر شما وجود ندارد.

» نکته: کلمه NAME نام خودرو است. ممکن است کلماتی مشابه benz ، mustang یا vw و … باشد. و کلمه NUMBER شماره پینت جاب است. معمولا عددهای 1 ، 2 ، 3 و 4 است. نمونه:

benz_sign_3      vw_sign_4      mustang_sing_1

» آموزش استفاده:

دوباره با SparkIV به همان مسیر گفته شده بروید و فایل vehicles.img را باز کنید. سپس بر روی فایل wtd خودروی مورد نظرتان یک کلیک کنید و بعد Edit را بزنید. برای مثال من خودروی فورد ماستانگ باس 302 که بعدا نصب کردم را انتخاب کردم. نمونه:

پینت جاب چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

حالا مانند عکس بالا بر روی یکی از تکسچرهای مربوط به پینت جاب کلیک کلیک کنید و بعد Import Texture را بزنید. سپس پینت جابی که دانلود کردین یا خودتان طراحی کردید را انتخاب کرده به بعد Open را بزنید تا جایگزین شود. بعد از آن بر روی Save and Close کلیک کنید و در آخر بر روی Rebuild و بعد Save کلیک کنید و از برنامه خارج شوید.

حالا برای این که در بازی پینت جاب ها دیده شوند باید تغییراتی در کد vehicles.ide خودروی مورد نظر ایجاد کنید. تغییرات اصلا سخت نیست. فقط کافیست فایل vehicles.ide رو باز کنید و به آخر کد خودروی مورد نظر livery+ اضافه کنید. نمونه:

کد vehicles.ide خودروی مورد نظر:

sabregt,     sabregt,    car,        SABREGT,    SABREGT,    VEH@LOW,    VEH@LOW_LE2_RI2,    10,    10,        0.27,    0.27,        0,    5,    1.0    ,0,    ext_gang

باید به این صورت اضافه شود:

sabregt,     sabregt,    car,        SABREGT,    SABREGT,    VEH@LOW,    VEH@LOW_LE2_RI2,    10,    10,        0.27,    0.27,        0,    5,    1.0    ,0,    ext_gang+livery

پس از اضافه کردن این فایل را سیو و بعد ببنید. خوب کار شما تمام شد.

» بعد از این پینت جاب های بیشتری در سایت قرار خواهد گرفت.

» هر پینت جاب مخصوص یک خودرو است. مثلا اگر پینت جاب ماستانگ باس 302 رو روی یک خودروی دیگر نصب کنم، خودرو ظاهر زشتی پیدا خواهد کرد.

» اگر در آخر کد vehicles.ide خودرو شما livery+ باشد، دیگر نیازی نیست که آن را وارد کنید.

» برای نصب پینت جاب حتما لازم نیست که یک خودروی جدید با قابلیت اضافه کردن پینت جاب دانلود کنید. بعضی از خودروهای اصلی بازی مانند patriot نیز این قابلیت را دارد و شما می توانید پینت جابی برای آن طراحی و اضافه کنید.

» احتمال ظاهر شدن خودرو با پینت جابی که نصب کرده اید به تعداد تکسچرهای پینت جاب بستگی دارد. برای مثال خودرویی که من انتخاب کردم چهارتا تکسچر داشت:

i302_sign_1      302_sign_2      302_sign_3      302_sign_4

بنابراین احتمال اینکه خودروی من با پینت جاب مورد نظر ظاهر شود 1/4 یعنی 25% است. برای اینکه احتمال ظاهر شدن را 100% کنم باید پینت جاب جدید را جایگزین هر چهارتا کنم.

» درصورتی که جایی را متوجه نشدین در بخش نظرات همین قسمت اطلاع بدین تا راهنماییتون کنم.

کپی برداری از این آموزش فقط با ذکر منبع مجاز بوده